Zadbaj o swoje zmarszczki – czym jest osocze bogatopłytkowe?

0
470
views

Ostatnie lata to prawdziwy boom na zabiegi medycyny estetycznej, czyli wykorzystywania zdobyczy medycyny w celu poprawy naszej urody lub jak najdłużej jej zatrzymania. Jednym z zabiegów jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, jakie są jego efekty, co dzięki niemu zyskujemy, czy są jakieś skutki uboczne, bądź przeciwwskazania?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

PRP (Plateled Rich Plasma) to koncentrat płytek krwi, pozyskiwany z krwi pacjenta w niewielkiej objętości osocza. Otrzymuje się go w procesie wirowania krwi, a następnie wstrzykuje się go pacjentowi w miejsca, które wymagają regeneracji. Czas trwania zabiegu to z reguły około godzina.

Jakie są efekty zabiegu?

Duża skuteczność osocza bogatopłytkowego powoduje, że jest on jednym z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Przede wszystkim działa liftingująco, poprawia wygląd skóry, jej elastyczność i napięcie, stymuluje jej regeneracje, a także wygładza zmarszczki i bruzdy. Z reguły, aby osiągnąć pełny efekt konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu, ten zaś utrzymuje się przez około pół roku. Niestety jeszcze nie odkryto sposobu, który zatrzymałby procesy starzeniowe.

Zabieg ten, zwany również wampirzym liftingiem zalecany jest osobom (również mężczyznom), których skóra wymaga regeneracji i odbudowy. Jest to również zabieg nie powodujący reakcji alergicznych, gdyż koncentrat otrzymywany jest z krwi pacjenta. Bardzo często stosowany jest w miejscach leczenia blizn pooperacyjnych. Stanowi także ciekawą alternatywę dla botoxu,który niesie za sobą możliwe skutki uboczne, szczególnie jeśli zabieg botoxu został niewłaściwie wykonany.

Kto nie może skorzystać z zabiegu? Ten nie jest zalecany pacjentkom, które cierpią na choroby krwi, nowotworowe, są w okresie ciąży lub karmienia.

Artykuł napisany przez salon medycyny estetycznej Sanati z Olszytna http://www.sanati.pl/osocze-bogatoplytkowe-prp/, wykonującej także zabiegi botox, mezoterapia i inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here