Zabiegi na cellulit, jak się go pozbyć i skutecznie leczyć?

0
473
views
cellulit pomarańczowa skórka foto pixabay.com

Chłopaki jak idioci oglądają się za siebie, a to wszystko przez kobiety bo zrzucają z siebie dużo kilogramów ciuchów eksponując delikatne, prawie nagie ciała -na facetów to działa”. Ten fragment letniego hitu z 1997roku oddaje starą jak świat prawdę, że gry przychodzą ciepłe dni odsłaniamy zakryte zimą części ciała. Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście nogi. Bez względu na to czy są one dłuższe czy krótsze, chude czy nieco grubsze, zawsze warto zadbać o kondycję ich skóry oraz jędrność.

Udaj się do salonu medycyny estetycznej

Aby należycie przygotować się na lato o pielęgnację naszych nóg należy zadbać już wczesną wiosną. Warto wówczas odwiedzić specjalistę medycyny estetycznej. Wielu z nas medycyna estetyczna kojarzy się z kosmetologią. Nic bardziej mylnego. Jest to nic innego jak jeden z pełnoprawnych działów medycyny, ukierunkowany na profilaktykę i opóźnianie procesów starzenia skóry u osób zdrowych. W przychodni medycyny estetycznej przyjmują zatem licencjonowani lekarze estetologii, którzy pomogą dobrać zabieg poprawiający fizyczną atrakcyjność pacjenta.

Problem cellulitu

Około 90% populacji kobiet boryka się z problemem cellulitu. Tak zwana skórka pomarańczowa to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą ud, brzucha, ramion czy pośladków. Efektem zmian podskórnych są widoczne zgrubienia i fałdy na powierzchni wymienionych partii ciała. Wystąpienie cellulitu znacznie obniża komfort i samopoczucie kobiety. Każda pani marzy o atrakcyjnej, zdrowej i jędrnej skórze. Niestety nieestetycznych fałdek nie da się usunąć w stu procentach. Można je natomiast zredukować do minimum.

Zarówno kosmetolodzy jak i lekarze medycyny estetycznej zgodnie przyznają, że pierwszym krokiem do pozbycia się natrętnej skórki pomarańczowej jest zbilansowana dieta i ruch. Właściwe odżywianie, i odpowiednie nawadnianie organizmu zapobiegną odkładania się zbędnego tłuszczu. Ćwiczenia fizyczne newralgicznych części ciała spalają tkankę tłuszczową i pobudzają krążenie krwi, a co za tym idzie, ujędrniają skórę. W walce z cellulitem pomocne będą także specjalne kremy, których działanie możemy dodatkowo wzmocnić odpowiednim masażem. Wykonywany regularnie pilling złuszczy martwe komórki naskórka i uelastyczni powierzchnię ciała przez co grudki będą mniej widoczne.

Skuteczność masażu bańską chińską

Prawdziwym remedium w walce o idealną sylwetkę jest masaż bańką chińską. Ten prawdziwy hit medycyny estetycznej polega na zassaniu fałd skóry oraz tkanek pod jej powłoką przy pomocy specjalnych próżniowych baniek. Masaż polega na przesuwaniu zaaplikowanego przyrządu po powszechni ciała pacjenta. Cała czynność trwa od 15 do 20 minut i powinna być wykonywana regularnie. Lekarze zalecają zachowanie trwających nie dłużej niż trzy dni przerw. Masaż można wykonać samemu w domu ale z uwagi na jego bolesność i dużą możliwość wystąpienia obrzęków i siniaków zaleca się jednak odwiedzenie specjalisty. W ofercie gabinetów medycyny estetycznej są pakiety kuracji, które składają się zwykle z serii peelingów oraz masaży ud oraz pośladków. Cena jednego zabiegu waha się od 70 do nawet 120 zł.

Z masażu bańką chińską możemy skorzystać także w zwykłym salonie kosmetycznym, pamiętajmy jednak aby wcześniej skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w medycynie estetycznej w celu wykluczenia przeciwwskazań. Schorzeniami wykluczającymi możliwość zastosowania właśnie tej formy zabiegu są m.in. stany zapalne skóry, hemofilia, padaczka czy niewydolność krążenia. Pamiętajmy także, że nie jest to kuracja relaksująca, a sam masaż bywa niezwykle bolesny. Nie należy się jednak zniechęcać ponieważ w połączeniu ze zbilansowaną dietą oraz ćwiczeniami fizycznymi przyniesie upragniony efekt. Dzięki systematycznemu działaniu i wytrwałości można znacznie zredukować skórkę pomarańczową aby w letnie dni bezkarnie odkrywać zgrabne i pięknie wyglądające nogi.

Zdjęcie pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here