Zabieg na usuniecie zmarszczek – botox

0
451
views

Botox jest bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Nie usuwa zmarszczek, a wygładza je, i nie działa na wszystkie zmarszczki, a tylko na te powstałe w wyniku naszej mimiki.

Botox czy botoks (funkcjonują dwie nazwy) to handlowa nazwa toksyny botulinowej. produkowanej przez specjalny rodzaj bakterii. Bakterie tego typu pojawiają się w starych konserwach czy wędlinach produkując tak zwany jad kiełbasiany. Spożyty w dużych ilościach może okazać się bardzo groźną trucizną, lecz w małych dawkach działa zgoła inaczej (oczywiście nie spożywany!). Jad wstrzykiwany pod skórę w niewielkich ilościach wykazuje bardzo pozytywne skutki w postaci wygładzania zmarszczek oraz poprawy kondycji skóry.

Jak działa botox?

Botox wstrzykuje się miejscowo, a więc tam gdzie doszło już do powstania zmarszczek mimicznych. Wykorzystywany jest także do podniesienia opadłych kącików ust. Efekt opiera się w całości na działaniu toksyny. Ta wstrzyknięta w małej ilości pod skórę powoduje zablokowanie impulsów nerwowych, a zatem przyczynia się do rozluźnienia mięśni, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek. W ten sposób dochodzi do redukcji i złagodzenia zmarszczek, czyli młodszego niż przed zabiegiem wyglądu. Spodziewany efekt uzyskuje się już po kilku dniach od zastosowania i utrzymuje się nawet do 6 miesięcy.

Czy stosowanie toksyny jest bezpieczne?

Zabiegi są bezpieczne, gdyż chodzi wyłącznie o działanie miejscowe, a dzięki temu toksyna nie jest wchłaniania przez organizm, a jedynie paraliżuje połączenia nerwowe. Niestety niewłaściwe podanie toksyny może skutkować ciągłym paraliżem znacznie większej powierzchni, a niżeli pożądanej. Ponadto mogą pojawić się bóle głowy, twarzy, a także problemy z widzeniem. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu oraz doświadczenie w jego przeprowadzaniu. Niestety wszystkie skutki uboczne związane są z niewłaściwym wstrzyknięciem botoxu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here