Okulary modne w 2017 roku

0
445
views

Można śmiało powiedzieć, że moda kołem się toczy. Okulary, które były modne w latach 90-tych wróciły do łask. Jerzy Owsiak zaś, dzięki niezmienności swojego stylu posiada jedne z modniejszych okularów w Polsce. I takie zadanie projektanci wizerunku dają okularom w tym roku, mają podkreślać charakter posiadacza i dodawać nam wyjątkowego stylu.

Moda na okulary rodem z lat 90 tych…

Do łask wróciły oprawki mocne, wyraziste, bardzo podkreślające swoją obecność na naszej twarzy. W zasadzie w zamyśle stylistów  te zajmują zdecydowaną część naszej twarzy… dziwne prawda?, że coś co było kiedyś obciachem i lekką żenadą obecnie jest szczytem mody. Oprawki nerdowskie bardzo szybko podbiły serca okularników, którzy bardzo chętnie zmienili swój styl.

Nikogo dzisiaj nie dziwią wyraziste oprawki, wykonane z plastiku, często też w różnych kolorach. Dominującym zdecydowanie jest czerń oraz jej odcienie, ale dostępne są również różne kombinacje oraz dodatki, który zadaniem jest podkreślenie osobowości. Chodzi tak naprawdę o uzyskanie efektu minimalistycznego, przy zgrabnym podkreśleniu oprawek i szkieł. Obecnie najczęściej dominującym rodzajem oprawek są te okrągłe, lecz pamiętajmy, że nie każdemu jest w nich dobrze. Osoby posiadające okrągłą twarz powinny wybierać prostokątne lub kwadratowe oprawki.

Podkreśl swój styl

Styliści zwracają uwagę na dwie rzeczy w okularach – mogą one być uzupełnieniem naszego stylu lub być jego bazą, wokół której przygotujemy nasz image. Jest to zatem ważna rola, gdyż nie chodzi tu tylko o konieczność, ale atrakcyjny dodatek jak torebka, biżuteria czy buty. Oprawki w stylu oversized są zdecydowanym liderem, bardzo często sięgamy również po styl retro, nie znaczy to, że zrezygnowałyśmy z klasycznych rozwiązań.

Bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na tworzywo z jakiego wykonane są oprawki. Zarówno styliści jak i producenci oferują oprawki wykonane z drewna, plastiku oraz tradycyjnie z metalu. A jakie wam podobają się najbardziej.

Piękne okulary w Lublinie – zaprasza salon optyczny Adam Cięszczyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here