Kriolipoliza – pozbądź się zbędnego tłuszczu

0
366
views

Kriolipoliza jest stosunkowo nową technologią umożliwiającą pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg medycyny estetycznej stosowany przede wszystkim miejscowo. Na czym polega i czy jest bezpieczny?

Jak wygląda zabieg?

Kriolipoliza to bezinwazyjny sposób na miejscowe zredukowanie tkanki tłuszczowej. Polega na zastosowaniu bardzo niskiej temperatury (do -8 stopni Celsjusza) na wybrane komórki tłuszczowe, doprowadzając do ich rozpadu (lipolizy), krystalizacji oraz wydalenia z naszego organizmu. Zabieg ten nie powoduje uszkodzenia innych tkanek, a jedynie pozwala na pozbycie się niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. Z powodzeniem zabieg może być stosowany w obrębie karku, ramion, brzucha, pośladków i ud.

Zabieg z reguły trwa około godziny i jest bezbolesny. Wykonywany się z użyciem specjalnego urządzenia z głowicą, którą przykłada się do ciała. Głowica posiada specjalne otwory, które zasysać będą tkankę tłuszczową i schładzać do odpowiedniej temperatury. Proces ten zapoczątkowuje niszczenie tkanki tłuszczowej, a następnie naturalne pozbycie się jej przez nasz organizm.

Ile trzeba czekać na efekty?

Bezpośrednio po zabiegu nie widać rezultatów i na te trzeba poczekać do kilku tygodni. Wszystko tak naprawdę zależy od naszego organizmu i tego jak szybko pozbywać się będzie zniszczonej tkanki tłuszczowej. W wielu wypadkach efekty widać już po 2-3 tygodniach, zaś efekt finalny po około 5-6 tygodniach.

Czy pojawiają się jakieś efekty uboczne?

Skutki uboczne wynikają głównie z miejscowego użycia głowicy, która powoduje zasysanie tkanki oraz gwałtowne jej schładzanie. W związku z tym może pojawić się miejscowe zaczerwienie i obrzęk skóry, a także krwiaki. Są to jednak uszkodzenia powierzchowne i nasz organizm powinien do 7 dni się z nimi uporać.

Ponadto zdarzają się sytuacje bólu przypominającego zakwasy i wynika on z uszkodzenia tkanki tłuszczowej. Stan zapalny powinien samoistnie ustąpić od kilku dni do 2-3 tygodni.

Zanim zdecydujemy się na tego typu zabieg należy koniecznie skonsultować się z lekarzem dokonywującym, gdyż istnieją przeciwwskazania dla osób borykających się z chorobami wątroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here