Czy istnieje dieta cud?

0
361
views

Otyłość z roku na rok staje się coraz poważniejszym schorzeniem. Coraz więcej Polaków boryka się z tym problemem, często nie wiedząc jak sobie z tym poradzić. Poszukuje tym samym diety, która pozwoli wrócić do formy i upragnionej wagi. Czy istnieje dieta cud?

Skąd się bierze otyłość

Przyczyn otyłości jest wiele i niestety większość z nich wynika ze złych nawyków. O tym jak dbać o siebie uczą nas nasi rodzice, jeśli oni zawiodą i przekazują nam złe mechanizmy to nam bardzo trudno jest wykształcić i wypracować inne. Dzieje się tak, że pewne schematy i sposoby rozwiązywania problemów powielamy nawet nieświadomie, często po prostu chłonąc je jak gąbka. Główną przyczyną otyłości jest złe jedzenie, które połączone z brakiem ruchu i aktywności fizycznej prowadzi do nadwagi, a ostatecznie do otyłości. Rozwiązanie problemu jest jedno diametralna zmiana trybu życia, nie tylko sposobu żywienia…

Diety cud, co o nich wiemy

W internecie można znaleźć mnóstwo diet określanych mianem cudownych. Dlaczego tak jest? Z jakiegoś powodu podejmując dietę, wcale nie osiągamy zamierzonego efektu, a nawet jeśli się uda, to często uderza nas efekt jo-jo. Wcale tak nie musi być, a naszym zdaniem diety cud nie istnieją i są to zwyczajnie mówiąc typowo marketingowe slogany. No bo jak potraktować poważnie dietę, według której już w ciągu paru miesięcy stracimy kilkadziesiąt kilogramów. Oczywiście tak można, ale tym samym znów sprawimy naszemu ciału ogromną szkodę.

Czym jest udana dieta

Otyłość jest tak naprawdę nie do pokonania, ale można nad nią zapanować – tak głosi motto Konrada Gacy – i wypada się nam z tym zgodzić. Niektórzy po prostu mają predyspozycje związane z przemianą materii, która skutkuje większym odkładaniem i magazynowaniem tkanki tłuszczowej. Predyspozycje te połączone ze złymi nawykami i nieprawidłowym dbaniem o formę błyskawicznie doprowadzają do problemu. Przyczyną jest też zwykłe lenistwo. Warto też podkreślić, że osoby, które nie są otyłe, również w wyniku złych nawyków żywieniowych mają poważne problemy wywoływane złym żywieniem.

Powrót to formy i do naszej wymarzonej wagi wymaga olbrzymiej determinacji, pracy nad sobą i motywacji. Tak naprawdę to nasze złe prowadzenie się, złe nawyki spowodowały problem. Przede wszystkim trzeba nauczyć się robić to co dla nas dobre i uzbroić się w cierpliwość. Dobierając dietę trzeba pamiętać, aby dostarczać naszemu organizmowi niezbędnych substancji odżywczych i minerałów, dieta zaś musi być odpowiednio zbalansowana i połączona z aktywnością fizyczną, co dodatkowo stymulować będzie nasz organizm do spalania tłuszczu. Gwarantujemy, że jeśli w tym wytrwamy to będziemy cieszyć się wymarzoną wagą i lepszym zdrowiem. Dopiero wtedy dieta, przestaje być dietą, a staje się naszym nowym sposobem dbania o siebie i odżywiania się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here