Catering dietetyczny zamiast własnego lunchu? To się sprawdza!

0
251
views
catering dietetyczny zamiast lunchu

Kto z nas nie zna tego uczucia, kiedy po przyjściu do pracy odmierzamy czas do południa kiedy zwykle przypada pora lunchu. Dla wielu pracowników korporacji jest to jedyny moment wytchnienia i świetna okazja na relaks. Jednak przygotowanie jedzenia do pracy bywa uciążliwe i zwykle wiąże się z dodatkowymi zakupami, gotowaniem, zmywaniem, szukaniem odpowiedniego przepisu. Osoby rezygnujące z szybkiego kebaba z budki na rzecz zdrowego, pełnowartościowego posiłku wiedzą jednak, że warto poświęcić swój czas. Czy istnieją metody usprawniające planowanie lunchu w pracy?

A może by tak catering do pracy?

Można zacząć od sporządzenia listy potraw, które łatwo przyrządzimy w domu. Wybierzmy podstawę na której będziemy bazować przygotowując dania. Może to być na przykład pierś z kurczaka bądź indyka, którą upieczemy i podzielimy na kilka porcji. Na jej podstawie możemy stworzyć różna wariacje sałatek warzywnych. Na szybki lunch świetnie nadaje się też kasza kuskus, która zalewamy wrzątkiem bez dodatkowej konieczności gotowania. Dla bardzo leniwych pozostaje opcja gotowanej kaszy gryczanej z garścią pestek słonecznika i kilkoma łyżkami kwaśnej śmietany. Jest wiele możliwych wariantów, jeśli jednak nie jesteśmy mistrzami kuchni możemy podejrzeć przykładowe menu firm oferujących catering dietetyczny.

Sama możliwość skorzystania z usług cateringu dietetycznego wydaje się niezwykle kusząca i wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim otrzymujemy dietę spersonalizowaną, celującą w nasze indywidualne potrzeby. Ponadto możemy także ustalić kaloryczność potraw, dzięki czemu łatwiej utrzymamy smukłą sylwetkę. Zyskujemy cenny czas ponieważ propozycja dotyczy zwykle całodobowego menu. Mamy także pewność, że nasze posiłki są świeże, pełnowartościowe i dostarczają organizmowi składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i świetnej sprawności zarówno ciała jak i umysłu.

Catering dietetyczny cena…

Catering dietetyczny jest jednak dość kosztowny i zwykle przekracza możliwości finansowe przeciętnie zarabiającego Polaka. Dla super leniwych i ekstra zapracowanych pozostają jeszcze gotowe kanapki ze sklepowych chłodziarek. Nie są one najgorszą opcją pod warunkiem, że w domu nie ma mamy, żony, męża, którzy mogą pomóc zapracowanemu człowiekowi. Dbajmy jednak o siebie i szerokim łukiem omijajmy wysokoprzetworzonych gotowych dań typu zupek chińskich, mrożonych pizz i zapiekanek czy też produktów instant. Z prawdziwym jedzeniem nie mają one wiele wspólnego. Planując codzienne lunch boksy do pracy kierujmy się zasadą zdrowie jest tylko jedno więc warto o nie dbać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here