Catering dietetyczny – wady i zalety

0
413
views

Catering dietetyczny, czyli tak zwana dieta pudełkowa. Rozwój cywilizacyjny, pogoń za karierą, obowiązki które wypełniają nam cały dzień. Jak przy tym zadbać o siebie, aby mieć czas zjeść zdrowo i w pełni wartościowo? Wyjściem jest catering dietetyczny, czy warto skusić się na dietę pudełkową?

Brak czasu, jeśli spytać się wielu z nas czego mu brakuje lub to co jest dla nich najcenniejsze powie, że zdrowie. Czemu nie, ponieważ o zdrowie zawsze trzeba dbać i być może z tego względu ktoś wpadł na pomysł cateringu dietetycznego. Wydaje się jednak, że tym czego brakuje każdemu z nas jest… czas. Brakuje nam czasu na odpoczynek, relaks, zabawę, wyjście wieczorem, czy nawet na dobre jedzenie. Czy warto zatem zdecydować się na catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na dietę pudełkową? Wyobraźmy sobie sytuację, że jesteśmy zawalone obowiązkami, nie mamy czasu na przygotowanie jedzenia, a jeśli już coś spożywamy, to robimy to w pośpiechu, często niedbale. Drugą okolicznością może być fakt, że chcemy schudnąć lub zacząć zdrowiej się odżywiać. Przy natłoku obowiązków jest o to bardzo trudno, dlatego bardzo wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która oferuje taką możliwość.

Usługi cateringowe polegają wówczas na wyborze odpowiedniego zestawu, gdzie podawane są przykładowe menu oraz wartość kaloryczna dań. W ten sposób każdy może znaleźć coś dla siebie – diety odchudzające, dla aktywnych, czy dla mam karmiących piersią.

Wady cateringu dietetycznego

Nie może być tak, że wszystko jest super. Tak po prostu nie ma i każdą rzecz trzeba sprawdzić. Szczególnie jeśli mowa o cateringu dietetycznym. Trzeba poznać opinie o danej firmie, zanim zdecydujemy się na jej usługi. Musimy mieć pewność co do walorów smakowych oraz jakości i wartości oferowanych dań, a o tym można przekonać się poznając opinie o wybranej firmie.

Sporym minusem jest fakt, że tak naprawdę nie mamy wpływu na to co jemy. Przyjmujemy to co oferuje nam firma cateringowa. Rzadko która przesyła rozpiskę, ale mimo to, nie ma mowy że każdego dnia zjemy to, na co akurat mamy ochotę. O tym luksusie musimy zapomnieć.

Kolejny szczegół to nie wiemy z jakich składników przygotowywane są dania, nie wiemy także czy są świeże i nie zepsute. W tym wypadku musimy w całości polegać na opiniach o firmie, jeśli te są pozytywne wówczas nie pozostaje nic innego jak cieszyć się dobrym smakiem.

No i ostatnia rzecz, cena. Usługa cateringu dietetycznego nie jest tania. W przypadku firmy Pracownia Smaku z Gdańska (firma działa również w Gdyni oraz Sopocie) ceny wahają się w granicach 1000 złotych, co wydaje się ceną całkiem uczciwą. Dokładny cennik można sprawdzić pod adresem: http://pracowniasmakucatering.pl/cenniki/. Mowa w tym wypadku o usłudze dotyczącej całego miesiąca, w tym wypadku w ciągu 20 dni mamy zapewnioną całodniową obsługę przykład menu można zobaczyć pod adresem: http://pracowniasmakucatering.pl/przykladowe-menu/.

Firma daje również możliwość wypróbowania swojej oferty przez krótkie okresy czasu. Może warto spróbować czegoś nowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here