Jakie błędy popełniamy w czasie diety?

0
344
views

Każda dieta, szczególnie w początkowym etapie jej trwania niesie za sobą sporą ilość wyrzeczeń. Musimy tak naprawdę nauczyć się inaczej żyć, lepiej i poprawniej dbać o siebie, a przede wszystkim poznać swój organizm, jego granice i to jak się z nim obchodzić. Zmiana nawyków boli, niezależnie jakie są i niezależnie jakie one niosą za sobą konsekwencje. Jakie błędy popełniamy w czasie diety?

Motywacja

Aby osiągnąć jakikolwiek cel konieczna jest właściwa motywacja. Jest ona kluczem sukcesu, skąd ją wziąć i jak sobie nią w sobie wzniecić? Tak na prawdę bardzo mało jest ludzi, którzy są naprawdę szczęśliwy, gdyż prawdziwe szczęście polega na tym, że nie trzeba nam rzeczy, przedmiotów, pieniędzy. Prawdziwe szczęście polega na tym, że potrafimy się cieszyć sobą i ludźmi którzy nas otaczają. Naprawdę. Dlatego nie warto patrzeć na to co mają inni, jak inni wyglądają oraz im zazdrościć. Nasze szczęście powinniśmy uzależnić od samych siebie. Jest to trudne, ale to prawda. Sami sobie potrafimy dać szczęście, a jeśli posiadamy bliskie nam osoby to te z pewnością nam je pomnożą. Motywując się skupmy się na sobie, pytajmy się co chce osiągnąć, w jaki sposób sobie szkodzę i dlaczego to robię. Wbrew pozorom nie znamy wielu motywów naszych działań, często są to zwykłe przyzwyczajenia, a czasami przyczyny sięgają głębiej. Właściwa motywacja bierze się stąd, że wiemy doskonale co dla nas dobre i po prostu przestajemy się okłamywać i zaczynamy zdrowo żyć.

Wyjątki od reguły, przecież raz nie zaszkodzi

Myślę, że każda osoba ma gorszy dzień. Możemy posiadać najsilniejszą i najpotężniejszą motywacje na świecie, ale nawet mocniejszy podmuch wiatru będzie potrafić nas przewrócić. Niestety takie są pierwsze kroki, po prostu często będziemy się przewracać zanim nauczymy się chodzić, na sprint to w ogóle trzeba poczekać. Wbrew pozorom to przy gorszych dniach powinniśmy się sobie bacznie przyglądać. Czego szukamy w jedzeniu, dlaczego tak łatwo rezygnujemy i się poddajemy. Przecież w odchudzaniu i trzymaniu się diety chodzi o mniejszą wagę, ale przede wszystkim o nasze zdrowie. Robiąc wyjątki i odpuszczając sobie nie wyszlifujemy silnego charakteru, nie pokonamy przeciwności, a wciąż będziemy się chwiać. Nie poddajmy się tak łatwo, a gdy już upadniemy, to nie gańmy się mocno. Po prostu każdy ma zły dzień.

Dieta ma być zbalansowana

W dobrej i odpowiedniej diecie nigdy nie powinno chodzić o to, aby tylko schudnąć. To tak naprawdę jest łatwo osiągnąć. Zbyt duża waga to nie tylko złe odżywianie się, to szereg błędów, które popełnialiśmy, które do tego się przyczyniły. Pierwszą zasadą jest nauczyć się o siebie dbać, a co za tym idzie dostarczać naszemu organizmowi niezbędnego paliwa do działania, a także podjęcie dodatkowej aktywności fizycznej, która dodatkowo pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów.

Wyjątkowo rygorystyczne diety nie pomagają, a tylko bardziej nas wyniszczają. Złe i zbyt ciężkie odżywianie się pogarsza nasz nastrój, obniża samopoczucie i demotywuje. To działa w dwie strony, jeśli będziemy jeść zbyt mało, przy intensywnych ćwiczeniach po prostu się odwodnimy i zaczniemy wyniszczać i obciążać organizm w drugą stronę. W konsekwencji doprowadzi to do większego łaknienia i niestety efektu jo-jo. Najlepsza w przypadku każdej diety jest zasada złotego środka. Znalezienie swojego balansu, miejsca, które pomoże nam systematycznie zrzucać wagę do pożądanego poziomu, bez uszczerbku na naszym zdrowiu.

Przy ustalaniu diety warto skorzystać z usług poradni dietetycznej, a jeśli nie mamy czasu na sporządzanie posiłków nawet z usług cateringu dietetycznego. Catering szczególnie w ostatnich czasach cieszy się ogromnym powodzeniem oraz zainteresowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here